2018 rok pod względem literatury sportowej powoli się rozkręca. W lutym do przeczytania dostaniemy głównie publikacje o górach i piłce nożnej.
Namiętnie wspierany przez miliony fanów, ale jednocześnie najbardziej znienawidzony w całych Niemczech. Od lat należy do europejskiej czołówki, wciąż znajdując się w rękach kibiców. Ma w składzie wiele gwiazd, nie ma za to długów. Bayern Monachium to klub pełen skrajności. Uli Hesse, rozmawiając z legendami: Beckenbauerem, Effenbergiem czy Matthäusem, otwiera wrota twierdzy bawarskiej superpotęgi i zabiera czytelnika w fascynującą podróż po jej tajemnicach. Od zatargów z nazistami, poprzez czasy „FC Hollywood” w latach 90., po erę Guardioli, Lahma i Lewandowskiego. Od jedynego spadku z Bundesligi, poprzez pięć triumfów w Pucharze Mistrzów, po 27 tytułów mistrza Niemiec.
Książka ukaże się pod naszym patronatem.
Autorzy książki wracają do wydarzeń z 2013 roku, aby spróbować odpowiedzieć na pytanie, czy tragedia na Broad Peak położyła kres polskiemu himalaizmowi w takiej formie, w jakiej poznaliśmy go do tej pory. Książka to analiza wydarzeń, rozmowy z ich świadkami, przyjaciółmi i rodzinami uczestników wyprawy.
„Broad Peak. Niebo i piekło” to drugie wydanie publikacji wydanej pierwotnie w 2014 roku.
Wszystko co osiągnął, zawdzięcza ciężkiej pracy. Jako szesnastolatek w drodze na trening spędzał dwie i pół godziny. Kiedy przeszedł do West Hamu i nie łapał się do składu, trenował nawet wtedy, kiedy inni mieli wolne. Dzięki tej determinacji trafił do najlepszego klubu świata – FC Barcelony.
W tej książce Javier Mascherano opowiada o najważniejszych decyzjach w swojej karierze, wyjaśnia, dlaczego namaścił Messiego na kapitana reprezentacji, w jaki sposób oszukiwał Beniteza, by pojechać na zgrupowanie kadry i dlaczego chciał odejść z Camp Nou w 2010 roku.
Gdy Neymar przechodził z brazylijskiego Santosu do FC Barcelony, na polskim rynku literatury sportowej pojawiła się jego biografia Luki Caiolego. Teraz, gdy gra już dla Paris Saint-Germain, Wydawnictwo Sine Qua Non postanowiło zaktualizować jego życiorys. W lutym pojawi się drugie wydanie książki, wzbogacone o nowe fakty, nową okładkę i tytuł adekwatny do aktualnej pozycji piłkarza. Publikacje tego autora nie są wielkimi dziełami, dlatego raczej nic się nie zmieni i będzie to pozycja raczej z tych nieobowiązkowych.
Dlaczego zapowiadana w styczniu biografia Wojtka Kurtyki znajduje się również w zestawieniu na luty? Ostatecznie premiera przesunęła się o jeden dzień, co wiązało się ze zmianą miesiąca, w której ukaże się książka.